25 Kasım 2010 Perşembe

YAŞAM ÇARKININ İNCİ DİŞLERİ

Çalışma hayatımızla ilgili konularda, hırslı olmamız güzel ancak, bunun yanında bizi rahatsız eden durumları günü,gününe kritik edip,deneyimlerimizden yaralanarak yeniden değerlendirirsek ortamımızın uyumlu olmasını sağlarız.Bunun bize getirisi huzurlu bir iş yaşamı olur,zevk alarak çalışırız.

Grup çalışmalarımız,ortak proje çalışmalarımızda baskın kimliklere karşı ılımlı(patron,müdür,şef,proje yönetici..) ama değerlerimize, düşünce çizgimize sahip çıkarak içimizdeki güce güvenerek, hareket etmeliyiz.Kendi mucizemizi kendimiz yaratabiliriz.

.Çalışma ortamında her bireyin(hangi konumda olursak olalım) kendi çapında ki uyumla işini yapması o iş yerinin verimli olmasını sağlar.

Kimbilir; yaşam kaygılarımız maddi durumlarımızla da ilgili olabilir..

Kimbilir;özel ilişkilerimizle,özlemlerimizle,ayrılık acımızla ilgili olabilir..

Kimbilir;Ertelediğimiz ama gerçekleştirmek istediğimiz arkadaş,akraba ziyaretleri,hastalarımıza verebileceklerimiz "yanındayım "mesajı olabilir..

Kimbilir;Engelli yaşamların yanında onunla birlikte yaşamı göğüslemeye çalışıyor olunabilir

Ne yapalım işte yaşam kocaman bir dişli,her birini yerli yerine oturtamazsak,işimizi çıkmaza,açmaza sokmak çok da zor değildir.

Güne şu meşhur dua ile başlayalım.Bana başarabileceklerim için GÜÇ,Yapamadıklarım,beklentilerim için SABIR,Tüm bunların ayırdına varabilmek içi AKIL
ver tanrım..

EVET İYİ Kİ YAŞIYORUZ,YAŞAM GÜZEL,YAŞAMAK GÜZEL..